Wyciąg na zewnątrz

W trybie wyciągu wszystkie niepożądane opary, zapachy, cząstki tłuszczu i wilgoć powstające podczas pieczenia i gotowania są odprowadzane na zewnątrz pomieszczenia i budynku. Sam otwór nie musi znajdować się w ścianie kuchni. Powietrze można również wyprowadzić przez dach lub piwnicę. Okap w trybie wyciągu zasysa opary z garnka lub patelni i przepuszcza je przez filtr tłuszczu […]

W trybie wyciągu wszystkie niepożądane opary, zapachy, cząstki tłuszczu i wilgoć powstające podczas pieczenia i gotowania są odprowadzane na zewnątrz pomieszczenia i budynku.

Sam otwór nie musi znajdować się w ścianie kuchni. Powietrze można również wyprowadzić przez dach lub piwnicę. Okap w trybie wyciągu zasysa opary z garnka lub patelni i przepuszcza je przez filtr tłuszczu (stal nierdzewna lub aluminium), który oczyszcza powietrze z cząstek tłuszczu, które w przeciwnym razie osadzałyby się w układzie wydechowym i byłyby źródłem nieprzyjemnych zapachów.

Opary kuchenne, pozbawione cząstek tłuszczu i zawierające tylko cząstki zapachowe, ostatecznie wydostają się jako powietrze wywiewane na zewnątrz domu. W przypadku prawidłowego zamontowania okapu w wersji wywiewnej, cofanie się powietrza zewnętrznego do budynku jest uniemożliwione przez zawory zwrotne w rurze wywiewnej.