Silnik inwerterowy

Poznaj nową generację silników inwertorowych (znanych również jako bezszczotkowe lub BLDC), które są nie tylko nieporównywalnie cichsze i bardziej ekonomiczne od konwencjonalnych silników węglowych (lub szczotkowych), ale także znacznie bardziej niezawodne. Sterowane są elektronicznie, co zapewnia najwyższą możliwą efektywność działania, czyli maksymalną wydajność przy minimalnym zużyciu energii. W konwencjonalnych silnikach wyposażonych w szczotki węglowe zużywają […]

Poznaj nową generację silników inwertorowych (znanych również jako bezszczotkowe lub BLDC), które są nie tylko nieporównywalnie cichsze i bardziej ekonomiczne od konwencjonalnych silników węglowych (lub szczotkowych), ale także znacznie bardziej niezawodne. Sterowane są elektronicznie, co zapewnia najwyższą możliwą efektywność działania, czyli maksymalną wydajność przy minimalnym zużyciu energii.

W konwencjonalnych silnikach wyposażonych w szczotki węglowe zużywają się one na skutek tarcia z wirnikiem. W silnikach inwerterowych klasyczne szczotki węglowe zastępuje się wirnikiem z magnesami. Minimalizuje to ryzyko zużycia mechanicznego, a silniki inwerterowe będą Ci służyć niezawodnie przez długi czas.